Prezentacja kandydatów PiS do Sejmu na zbliżające wybory

Prawo i Sprawiedliwość, polska partia polityczna, ujawniła w czwartek 31 sierpnia swoje propozycje kandydatów na deputowanych do Sejmu. Jacek Sasin, obecny minister aktywów państwowych, został formalnie ogłoszony jako numer jeden na liście partyjnej w województwie podlaskim – decyzja ta nie była zaskoczeniem dla obserwatorów politycznych.

Jednakże, Jacek Sasin będzie musiał stawić czoła konkurencji ze strony opozycji. Wśród głównych rywali Sasina znajdują się Szymon Hołownia reprezentujący Trzecią Drogę, Krzysztof Bosak z Konfederacji oraz Krzysztof Truskolaski wyniesiony na pierwsze miejsce przez Koalicję Obywatelską w tym samym regionie.

Ceremonia prezentacji tych kandydatur odbyła się przed godziną 14:00 w centrali PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w stolicy kraju – Warszawie. Prezes partii, Jarosław Kaczyński, skomentował te wybory jak następuje:

„Mamy przekonanie, że dokonaliśmy najlepszego możliwego wyboru. Nasza lista reprezentuje szerokie spektrum społeczeństwa i naszą wspólną ideologię. Pragniemy kontynuować budowę efektywnego systemu politycznego w Polsce, który umożliwi nam rozwój i szybki postęp w doganianiu bogatszych państw europejskich. Chcemy również zapewnić sprawiedliwy system dla wszystkich”.