Powtórka musicalu "Jesus Christ Superstar" na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku

Z okazji Wielkiego Postu, Opera i Filharmonia Podlaska (OiFP) w Białymstoku zdecydowała się na ponowne wystawienie jednego z najbardziej znanych musicali na świecie, „Jesus Christ Superstar”. Ten wybitny dzieło autorstwa Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice’a z powrotem ożywi na scenie OiFP.

„Jesus Christ Superstar” to cenione na całym świecie arcydzieło teatru muzycznego. Pierwsze tony tego dzieła zabrzmiały z płyty winylowej już w 1970 roku. Rok później odbyła się jego premiera sceniczna, która miała miejsce na słynnym Broadway’u.

Z kolei na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej musical ten zadebiutował 29 lutego 2020 roku. Jak poinformowała podczas czwartkowej konferencji prasowej dyrektor OiFP, prof. Violetta Bielecka, spektakl gromadził olbrzymią publiczność, a jego pierwsze pokazy obejrzało łącznie 16,5 tys. widzów. Dodając do tego fakt, że w marcu planowane jest aż 11 występów, dyrektor Bielecka serdecznie zaprasza do zanurzenia się w atmosferę Wielkiego Postu poprzez doświadczenie tego duchowo nasycającego spektaklu.

Jakub Wocial, który odpowiadał za reżyserię białostockiego wystawienia „Jesus Christ Superstar”, podkreślił, że silne przesłanie i muzyka to elementy, które zaskoczą wszystkich, którzy zdecydują się na odwiedzenie teatru.

Drugi reżyser spektaklu, Santiago Bello, który był jednocześnie odpowiedzialny za choreografię, zaznaczył, że mimo minimalizmu formy spektakl obfituje w symboliczne treści.