Poszukiwania kierowcy hulajnogi uciekającego po wypadku z dzieckiem

Młody chłopiec, mający zaledwie półtora roku, został hospitalizowany. To konsekwencja tragicznego zdarzenia, które miało miejsce w sobotę (25.03). Na jednym z białostockich chodników, mężczyzna niosący dziecko na rękach został potrącony przez osobę poruszającą się na hulajnodze. Sprawca, nie udzielając pomocy, odjechał z miejsca wypadku. Policja intensywnie poszukuje sprawcy tego zdarzenia i zachęca do przekazywania wszelkich informacji mogących pomóc w jego odnalezieniu. Można to zrobić dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub kontaktując się bezpośrednio z Komisariatem Policji I w Białymstoku.

Analiza danych policyjnych z 2022 roku wskazuje na wzrost liczby kolizji oraz wypadków z udziałem hulajnóg elektrycznych na terenie województwa. Odnotowano aż 48 takich incydentów, a także 4 poważne wypadki, w wyniku których 4 osoby doznały obrażeń. Co ciekawe, połowa z tych zdarzeń była spowodowana przez samych użytkowników e-hulajnóg.

Wraz z nadejściem wiosny i wzrostem temperatur, sytuacja na drogach staje się coraz bardziej skomplikowana. Szczególnie dotyczy to ścieżek rowerowych, gdzie znacznie wzrasta ruch jednośladów. Ortopedzi oraz personel SOR-ów przygotowują się na zwiększoną liczbę interwencji, gdyż początek sezonu jednośladów często wiąże się z rosnącą ilością ofiar wypadków – osób z różnymi urazami.

Lekarz Włodzimierz Mielech, będący zastępcą kierownika SOR Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, przyznaje, że choć do tej pory do szpitala trafiały pojedyncze ofiary wypadków z udziałem hulajnóg, przewiduje on znaczny wzrost tych przypadków wraz ze wzrostem temperatur.