Pora na XLIII Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniach 6-7 czerwca odbędzie się finał naprawdę ważnego turnieju. Krótko mówiąc, chodzi o XLIII finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Miejscem zmagań Szkoła Podstawowa nr 12.

Podniesienie bezpieczeństwa

Ewentualne zwycięstwo będzie mieć dla najlepszej drużyny spore znaczenie, ale umówmy się, że w tym wszystkim chodzi o coś więcej. Cel zawodów to w dużej mierze podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niebezpieczne sytuacje na drodze to temat, o którym musimy rozmawiać często i przydałoby się to zmienić.

Zmagania dotyczą dzieci w wieku 10-12 lat. Wiadomo też, że wystartuje 16 najlepszych drużyn z całego kraju i ekipa gospodarzy. O szczegółach rywalizacji możemy rozmawiać naprawdę długo. Dość powiedzieć, że pierwszy dzień w całości zostanie poświęcony teorii. Później rzecz jasna dojdzie do części praktycznej. Warte odnotowania jest też to, że uczestnicy będą mieli do wyboru 2 rozmiary kół – mniejsze mają 20 cali, natomiast większe są o 4 cale większe.

Najlepsza ekipa ma prawo do jednego występu podczas Europejskiego Konkursu Edukacji Drogowej. Do tego oczywiście przewidziano puchary – nagrody te powędrują do czołowej piątki. Można również powiedzieć, że nikt nie zostanie z pustymi rękami, gdyż dla wszystkich przewidziano specjalne upominki.

Tutaj znajdziesz wieści z całego województwa.