Polregio wprowadza więcej pociągów regionalnych na trasie Białystok-Czyżew od 1 lutego

Od dnia 1 lutego, czwartek, pasażerowie korzystający z linii kolejowej Białystok-Czyżew będą mieli do dyspozycji większą liczbę pociągów regionalnych. To efekt decyzji spółki Polregio, która zdecydowała się na wydłużenie trasy dwóch pociągów.

Jednym z nich jest skład kursujący z Białegostoku do Szepietowa. Dotychczas, ten pociąg odjeżdżał po godzinie 16:00, natomiast od czwartku jego trasa będzie obejmować także Czyżew. Zmiana ta ma na celu zapewnienie lepszej dostępności komunikacji kolejowej dla mieszkańców regionu.

Z drugiej strony, modyfikacja dotyczy również pociągu, który wcześniej kursował ze Szepietowa do Kuźnicy, odjeżdżając o 17:29. Teraz, ten sam skład będzie inicjować swoją podróż w Czyżewie i to o 17:25. To kolejne ulepszenie mające na celu usprawnienie komunikacji dla pasażerów.

W efekcie tych zmian, na linii Białystok-Czyżew znajdzie się teraz osiem par pociągów, a na odcinku Białystok-Szepietowo będzie dostępne dwa składy. Te rozszerzenia mają na celu poprawę jakości i dostępności usług kolejowych dla podróżnych w tym regionie.