Politechnika Białostocka rezygnuje z budowy hali widowiskowo-sportowej na rzecz rozwoju technologii cyfrowych

Rektor Politechniki Białostockiej, profesor Marta Kosior-Kazberuk, udzielając wywiadu w Polskim Radiu Białystok, poinformowała, że uczelnia nie zamierza już realizować planów dotyczących budowy hali widowiskowo-sportowej na terenie Politechniki. Jak twierdzi, po uzyskaniu przez władze miasta Białegostoku zezwolenia na budowę hali miejskiej, inwestycja na kampusie uczelni nie jest już konieczna.

Profesor Kosior-Kazberuk wyjaśniła, że nie ma więcej żadnych przeciwwskazań, aby miasto mogło wybudować własną halę, która mogłaby być nawet większa niż ta proponowana przez Politechnikę. W związku z tym uczelnia zdecydowała się odstąpić od tej inwestycji. Rektor zaznaczyła również, że obecnie priorytetem dla uczelni jest rozwijanie nowych inicjatyw, takich jak budowa Podlaskiego Centrum Technologii Cyfrowych. Jest to dla nich kluczowe ze względu na rozwój kierunku informatyki na uczelni.

Plan budowy hali widowiskowo-sportowej przez Politechnikę Białostocką zyskał szerokie rozgłos w ubiegłym roku. Tuż przed wyborami parlamentarnymi grupa polityków z Prawa i Sprawiedliwości symbolizująco przekazała władzom uczelni czek od Ministerstwa Sportu na kwotę 105 milionów złotych na budowę pierwszej hali w mieście. Jednakże, te środki nigdy nie trafiły do uczelni. Tymczasem prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski, ogłosił niedawno, że po wielu latach starań, miasto uzyskało zezwolenie na budowę podobnej hali.