Policja z Białegostoku zatrzymuje ponad 200 kierowców w jeden dzień za przekroczenie prędkości

Dzień pełen pracy mieli funkcjonariusze z białostockiego wydziału ruchu drogowego, którzy w piątek zatrzymali ponad 200 kierowców za przekroczenie prędkości. Podczas prowadzenia pomiarów prędkości na terenie Białegostoku i powiatu białostockiego, trzech kierowców zostało pozbawionych praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Dodatkowo, jeden z nich otrzymał mandat na kwotę 3000 złotych.

Na obszarze miejskim i powiatowym Białegostoku, służby drogowe skupiły swoją uwagę na monitorowaniu prędkości pojazdów. Dbając o bezpieczeństwo kierowców, policjanci byli obecni tam, gdzie często dochodzi do przekroczeń prędkości oraz na miejscach najczęściej narażonych na wypadki drogowe. Funkcjonariusze drogówki skontrolowali prawie 260 samochodów, wykrywając podobną liczbę wykroczeń.

Wśród zatrzymanych kierowców, ponad 200 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość, z czego większość, ponad 170, miało miejsce w rejonie przejść dla pieszych. Oprócz odbierania praw jazdy trzem kierowcom za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h, policjanci zatrzymali także 6 dowodów rejestracyjnych. Pierwszy z nich został uchwycony na wideorejestrator policji przed godziną 18 na ulicy Andersa. 42-letni kierowca forda jechał z prędkością 122 km/h na terenie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.