Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej zaprasza na nowy sezon pełen ciekawych wydarzeń

Muzeum Kultury Ludowej w Podlaskiem pragnie powitać wszystkich zainteresowanych na otwarcie nowego sezonu, który obfitować będzie w mnóstwo atrakcyjnych wydarzeń. Już najbliższa niedziela będzie pierwszym dniem, w którym od godziny 10:00 do 15:00 odbywać się będą różnorodne pokazy i wystawy.

W skład programu wchodzi szereg atrakcji jak między innymi prezentacje tradycyjnego wiosennego kolędowania z konopielką. Zwiedzający będą mieli także możliwość odkrywania różnorodnych wystaw oraz posłuchania koncertów. Specjalnie przygotowane atrakcje dla najmłodszych gości, z pewnością sprawią, że nudy nie doświadczy żadne dziecko. Dodatkowo, dostępne będą specjalne ekspozycje stałe, skierowane do osób z niepełnosprawnościami, co stanowi próbę otworzenia przed nimi nowych drzwi do poznawania świata i historii.

Niezwykle ciekawą ofertę stanowi siedem planowanych wystaw czasowych. Pierwsza z nich, nosząca tytuł „Przestrzeń oswojona”, zostanie udostępniona publiczności już 18 maja. Będzie się ona znajdować w Dworze z Bobry Wielkiej. Wszystkie wystawy będą dotyczyć różnych aspektów kultury ludowej, począwszy od tradycyjnych elementów krajobrazu wiejskiego, a skończywszy na fotograficznej dokumentacji historii i działalności muzeum.