Podlaskie inwestuje w infrastrukturę drogową – ponad 40 mln zł na modernizację dróg

Planowane prace modernizacyjne na drogach wojewódzkich przecinających Czyżew, Jedwabne i Brańsk otrzymały znaczne dofinansowanie od województwa podlaskiego. Alokacja przekracza 40 milionów złotych i obejmuje remonty niemal 12-kilometrowych odcinków dróg. W głównej mierze finanse pochodzą z budżetu regionalnego, ale dodatkowy zastrzyk gotówki o wartości 10 milionów złotych zapewnił rządowy program Polski Ład.

W Czyżewie plany są ambitne – prawie 17 milionów złotych zainwestowanych zostanie w kilka projektów, wśród których znajduje się budowa nowoczesnego ronda na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Mazowieckiej. Jedwabne z kolei przeznaczy swoje środki, wynoszące 13 milionów złotych, na remont ulicy Przytulskiej oraz dokończenie budowy obwodnicy, której pierwszy etap już się kończy.

Adam Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego, podkreślił, że to inwestycja na dużą skalę, która wymagała odpowiedniego przygotowania czasowego. Pierwsze wstępne projekty były już gotowe w 2019 roku, a następnie przez wiele miesięcy trwały intensywne prace projektowe.

W Brańsku planowane inwestycje dotyczą remontu ulicy Sienkiewicza. Prace obejmują nie tylko drogę, ale również chodniki i oświetlenie – wszystko to z myślą o poprawie bezpieczeństwa w centrum miasta.