Pociągi dla mieszkańców Walił i okolic! Tym razem codziennie!

Waliły to wieś, która znajduje się w powiecie Białostockim, w gminie Gródek. Mieszkańcy tej wsi nie mają łatwego życia, ponieważ do Walił nie przyjeżdża PKS czy żaden inny przewoźnik. Niemniej jednak wszystko wskazuje na to, że życie mieszkańców tej wsi się zmieni – oczywiście na lepsze.

Powrót pociągów

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że dziś mamy do czynienia z powrotem bezpośrednich pociągów. Co więcej, w tym roku kursy odbywać się będą codziennie, a nie tylko w weekendy jak to miało miejsce w poprzednich latach. Jak się można domyślić, jest to związane ze wsparciem samorządu województwa (kwota wsparcia wynosi niemal 400 tys. zł).

Koniecznie trzeba też podkreślić, że pociągi do Walił mają długą historię. Ponadto bardzo ważne jest to, co wydarzyło się w 2000 roku – był to rok, w którym zdecydowano się na zamknięcie linii. W momencie zamknięcia linii mogliśmy mówić o 114-letniej historii połączeń. Jak się okazało, nie zapomniano jednak o Waliłachpo 16 latach doszło do przywrócenia połączeń. Niemniej połączenia odbywały się wyłącznie w weekendy. W tym roku kursy mają odbywać się do 26 września.

Warto również pamiętać o tym, że osoby wysiadające w Waliłach mogą korzystać z bezpłatnego busa do Gródka.