Po 25 latach wznowienie kursów pociągów na trasie Ostrołęka-Białystok

Wszyscy pasażerowie korzystający z transportu kolejowego z Ostrołęki i okolicznych miejscowości powinni uzyskać istotne informacje. Po upływie dwudziestu pięciu lat, na trasy kolejowe zostaje przywrócony kurs pociągów do Białegostoku. Zaplanowano dwa kursy dziennie, a czas podróży szacowany jest na 1 godzinę i 50 minut.

Renata Gerasimiuk, przedstawicielka Polregio, potwierdziła to na konferencji prasowej: „Nasze pociągi zaczną kursować z początkiem nadchodzącego tygodnia, w poniedziałek”. Tłumaczyła dalej, że pociągi będą kursowały na trasach Białystok-Ostrołęka oraz Ostrołęka-Białystok. Codziennie przewidziane są po dwa przejazdy w każdym kierunku. Pociągi będą miały zaplanowane postoje na trzech stacjach między Łapami a Ostrołęką, czyli w Sokołach, Kuleszach Kościelnych i Śniadowie.

Gerasimiuk dodatkowo ujawniła szczegóły na temat rozkładu jazdy: „Pociągi będą odjeżdżać dwa razy dziennie w obu kierunkach”. Pierwszy pociąg z Białegostoku do Ostrołęki zostanie wyznaczony na godzinę 8:06, a drugi, popołudniowy o 16:40. Natomiast w kierunku przeciwnym, z Ostrołęki do Białegostoku, pociągi będą odjeżdżać o godzinach 10:10 i 19:38.