Planowane zmiany w organizacji ruchu dla linii autobusowej BKM 108

Informujemy, iż dokonano zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Białymstoku, które wpłyną na przebieg trasy oraz rozkład jazdy autobusów linii 108. Zmiany te wprowadzone zostały w związku z pełnym zamknięciem ruchu na ulicy Wasilkowskiej w miejscowości Nowodworce. Objazd przewidziano za pośrednictwem ulicy 3 Maja, gdzie zainstalowano dodatkowe przystanki – po trzy dla każdego kierunku.

Autobusy linii 108 będą więc poruszać się zmienioną trasą. W przypadku kursów jadących w stronę WASILKÓW / ŻWIROWA i omijających Cmentarz w Karakulach w obu kierunkach, przewidziano następujący skład ulic: [..] – Supraślska – 3 Maja – Wasilkowska, a następnie powrót do stałej trasy. Jeśli zaś chodzi o kursy linii 108 obsługujące Cmentarz w Karakulach w obu kierunkach, ich trasa będzie przebiegać ulicami: [..] – Supraślska – Kościelna – Cmentarz Komunalny w Karakulach – Kościelna – Supraślska – 3 Maja – Wasilkowska, a później na stałej trasie.

Co więcej, kursy zakończone na KARAKULE / CMENTARZ nie zostaną zmienione. Ponadto, objazd dla autobusów przewidziano ulicą 3 Maja, gdzie także dodano po trzy nowe przystanki dla każdego kierunku ruchu.

Należy również zwrócić uwagę na wprowadzenie drugiej strefy taryfowej: w kierunku Wasilkowa będzie obowiązywała od przystanku NOWODWORCE / Rondo (1539), natomiast w kierunku Białegostoku – do przystanku NOWODWORCE / Rondo (1542).