Planowane protesty w powiecie białostockim mogą utrudniać ruch drogowy

Planowane zgromadzenia mają miejsce głównie na terenie powiatu białostockiego. Szczególnie dotknięty będzie ruch drogowy do Białegostoku, gdzie planuje się zablokować dostęp w 14 różnych punktach. Przewiduje się, że większość protestów odbędzie się między godzinami 7:00 a 19:00. Szczegółowa lista lokalizacji znajduje się w dołączonym załączniku.

Jednakże, Suwałki stanowią wyjątek w tym schemacie. Tamtejsze zgromadzenie nie będzie wiązało się z blokadą dróg, ale uczestnicy zgłosili przemarsz pomiędzy godzinami 10:00 a 14:00, który odbędzie się głównie na ul. Kościuszki.

Z szacunkiem dla demokratycznego prawa do wolności zgromadzeń i rozumienia dla determinacji uczestników tychże, wojewoda podlaski Jacek Brzozowski zwraca się z apelem. Prosi o zachowanie godności, współpracę ze służbami porządkowymi oraz zminimalizowanie ewentualnych nieprzyjemności związanych z protestem. Podkreśla, że wszelkie niedogodności będą bezpośrednio uderzały w mieszkańców województwa podlaskiego, którzy nie mają żadnego wpływu na sytuację rolników.