Planowane inwestycje w sieć dróg krajowych

Planowana jest budowa nowej, dwujezdniowej arterii komunikacyjnej, składającej się z dwóch pasów ruchu na każdej jezdni. Trasa ta ma przebiegać wzdłuż istniejącego kierunku drogi krajowej o numerze 19. W ramach tej inwestycji przewidziane jest także stworzenie dodatkowej jezdni na obwodnicy miejscowości Wasilków, a obecna infrastruktura będzie dostosowana do wymogów stosowanych dla dróg ekspresowych.

Termin składania ofert w tej sprawie jest wyznaczony na koniec sierpnia. Wybrany wykonawca, po formalnym podpisaniu umowy, będzie miało do dyspozycji ponad trzy lata na realizację tego przedsięwzięcia.

Wymienione plany dotyczą tylko jednego z kolejnych odcinków trasy, nad którymi prace są już prowadzone lub mają się niebawem rozpocząć. Obecnie trwa budowa drogi ekspresowej, która połączy miejscowości Kuźnica i Sokółka. W tym samym okresie, drogowcy ogłosili przetarg na budowę kolejnej części tej trasy – od Sokółki do Czarnej Białostockiej.

Na koniec, planowane jest rozpoczęcie procedury przetargowej na ostatni fragment drogi S19 położonej na północ od Białegostoku – od węzła Białystok Północ do węzła Dobrzyniewo. Oczekuje się, że ogłoszenie to nastąpi pod koniec lipca lub na początku sierpnia.