Planowana renowacja zabytkowej siedziby Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku może potrwać do 2026 roku

Dyrekcja Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku podała do wiadomości publicznej, że remont ich historycznej siedziby może się wydłużyć aż do 2026 roku. Prace renowacyjne, które miały zostać ukończone wcześniej, wymagają dodatkowego czasu ze względu na nieprzewidziane wcześniej zadania, które pojawiły się w trakcie realizacji projektu.

Siedziba Teatru Dramatycznego, instytucji kultury zarządzanej przez samorząd, znajduje się w sercu Białegostoku, w budynku powstałym w latach 30. XX wieku. Jest to miejsce, gdzie Teatr Wojewódzki rozpoczął swoją działalność artystyczną już w 1944 roku. Od wielu lat słychać było głosy dotyczące konieczności przeprowadzenia remontu tego obiektu. Początkowo szacunkowy koszt tej inwestycji wynosił 58 mln złotych.

Pierwotnie prace nad modernizacją obiektu rozpoczęto w lipcu 2021 roku i planowano je zakończyć w grudniu 2022 roku. Oczekiwano, że teatr ponownie otworzy swoje drzwi dla publiczności w 2023 roku. Jednakże, niespodziewane dodatkowe zadania, które pojawiły się podczas procesu renowacji, spowodowały konieczność przesunięcia pierwotnego terminu.

Podczas piątkowej konferencji prasowej, dyrekcja teatru zaktualizowała informacje na temat postępów prac przy renowacji ich zabytkowej siedziby.