Piknik ekologiczny jako pożegnanie lata z mieszkańcami Białegostoku

Pod koniec września, gdy jesień wkracza na dobre, miejsce lata zaczyna zapełniać się pożegnalnymi uroczystościami. W tym kontekście Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku, postanowił ugościć mieszkańców swojego miasta specjalnym piknikiem ekologicznym. Wydarzenie to zaplanowano na sobotę, 23 września.

23 września, będący pierwszym dniem astronomicznej jesieni, będzie dniem, w którym mieszkańcy Białegostoku będą mogli uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – Pikniku Ekologicznym „Pożegnanie Lata z Akcentem ZOO”. Scenerią dla tego wydarzenia będzie Park Konstytucji 3 Maja, a konkretnie okolice Akcentu ZOO przy Pomniku 42 Pułku Piechoty. Uczestnicy będą mogli cieszyć się różnorodnymi atrakcjami. Na agendzie znajdują się warsztaty plastyczne wykorzystujące surowce wtórne, niezapomniane eksperymenty z „szalonymi naukowcami” jako część Kampanii Edukacyjnej Akcji Re!Generacja, a także fabryka papieru czerpanego oraz konkursy z nagrodami. Najmłodsi będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami na „plenerze malarskim”. Piknik rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa aż do 14:00.

Prezydent Tadeusz Truskolaski z entuzjazmem zaprasza wszystkich na to wyjątkowe wydarzenie, podkreślając, że prawdopodobnie będzie to jedna z ostatnich okazji do spędzenia czasu na miejskim festynie plenerowym. Dlatego w szczególności zachęca całe rodziny do udziału w tej niezapomnianej zabawie.