Pies, który służył w policji przez 13 lat, odszedł na zasłużoną emeryturę

Suczka Chmara po 13 latach służenia w policji teraz odeszła na emeryturę. Piesek z ray foksterier ma obecnie 14 lat i w swoim życiu zajmował się wyszukiwaniem narkotyków. Była to specjalistka w swoim fachu. Teraz może w pełni oddać się przyjemnościom, ponieważ trafiła na emeryturę.

Pies zajmujący się wyszukiwaniem narkotyków po zapachu

Niesamowity zmysł węchu suczki, która wabi się Chmara sprawił, że od samego początku piesek świetnie wypełniał swoje zadania. Początkowo Chmara służyła w Komendzie Powiatowej Policji w Zambrowie. Oczywiście zanim tam trafiła, to najpierw musiała przejść specjalne szkolenie, które odbyło się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Po szczęściu latach służby w Zambrowie, suczka zaczęła sprawować swoje obowiązki w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku. W Białymstoku przewodnikiem pieska został sztabowy aspirant Wiesław Baczyński. Dzisiaj policjanci zaznaczają, że Chmara wielokrotnie okazała się nieocenioną pomocą. Wielokrotnie dzięki swojemu niezawodnemu węchowi pomogła znaleźć narkotyki, przez co praca policjantów znacząco ułatwiona.

Warto dodać, że teraz Chmara jako pies na emeryturze, który pracował w policji, ma zapewnioną dożywotnią opiekę weterynaryjną oraz utrzymanie.