Parki w Białymstoku zapełnione karmnikami dla ptaków

Tej zimy ptaki w Białymstoku mogą liczyć na spore zapasy pokarmu. To wszystko za sprawą karmników dla ptaków, które stanęły w białostockich parkach. Łącznie na terenie białostockich parków stanęło aż 36 karmników dla ptaków.

Karmniki dla ptaków z pożywieniem

Oczywiście karmniki dla ptaków, które pojawiły się na terenie miejskich parków, zostały od razu wyposażone w pożywienie dostosowane dla ptaków. Ptaki mogą znaleźć w karmnikach m.n. ziarna zbóż, ziarna słonecznika, czy też kukurydzę. Są to specjalne mieszanki ziaren zbóż, które idealnie dopasowywują się do tego, co lubią i co powinny jeść ptaki.

Warto dodać, że największa ilość nowych karmników dla ptaków pojawiła się na Plantach – tam trafiło aż siedem nowych karmników dla ptaków. Oprócz tego cztery karmniki dla ptaków pojawiły się w parku Antoniuk. Aż trzy karmniki dla ptaków pojawiły się w parku Konstytucji 3 Maja oraz w ogrodzie Branickich. Ponadto dwa karmniki dla ptaków znalazły się w Parku Starym imienia Księcia imienia Józefa Poniatowskiego oraz na skwerze imienia doc. Włodzimierza Zankiewicza. Oprócz tego można je znaleźć m.in. również na skwerze Armii Krajowej, skwerze Anny Markowej, placu Mordechaja Tenenbauma, czy też w parku Centralnym.