Ostatnie doniesienia ze straży granicznej: 112 nielegalnych migrantów z 15 krajów w ciągu jednego dnia

Podczas jednego dnia obserwacji, polska straż graniczna odnotowała niewiarygodną liczbę 112 migrantów próbujących nielegalnie przekroczyć granicę. Migranci pochodzili aż z 15 różnych krajów, co stanowi poważne zmartwienie dla polskiego rządu. Władze są przekonane, że za tym napływem cudzoziemców stoją białoruskie służby bezpieczeństwa, które działają z pełnym przyzwoleniem przemytników ludzi. Wszystko to ma na celu destabilizację sytuacji w naszym kraju.

Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że przemytnicy nie tylko wprowadzają do Polski osoby z różnych stron świata, ale również uszkadzają barierę na granicy przy użyciu różnorodnych narzędzi. Jest to część większej strategii tzw. wojny hybrydowej, przeprowadzanej przez Łukaszenkę i Putina, mającej na celu destabilizację regionu.

8 sierpnia 2023 r., funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 112 cudzoziemców próbujących nielegalnie wejść do Polski przez białorusko-polską granicę. Ponadto, dwóch kurierów, którzy mieli na celu odebrać grupę migrantów, również zostało zatrzymanych. Próbują oni wykorzystać sytuację do swoich celów, co dodatkowo komplikuje sytuację na granicy.