Operacja „Bezpieczne Podlasie”: Żołnierze 12. Szczecińskiej Brygady Zmechanizowanej w rejonie Łomży i Kolna

Jako część operacji „Bezpieczne Podlasie”, opancerzone transportery kołowe Rosomaki były widoczne dzisiaj w rejonach Łomży oraz Kolna. Ta operacja miała miejsce na terenie naszego województwa, gdzie obecnie stacjonują żołnierze z 12. Szczecińskiej Brygady Zmechanizowanej. Ich zadaniem podczas tej operacji jest wykonywanie ćwiczeń oraz demonstrowanie gotowości do reagowania na potencjalne zagrożenia z kierunku wschodniego.

Różnorodność i ilość sił zaangażowanych w tę operacje jest imponująca – tysiąc żołnierzy i niemal 200 jednostek sprzętu pochodzących zarówno z 12., jak i 17. Brygady Zmechanizowanej. Te siły stanowią dodatkowe wsparcie dla polskich oddziałów, a także dla wschodniej granicy naszego kraju.

Na ten temat wypowiedział się mjr Błażej Łukaszewski, reprezentujący 12. Szczecińską Dywizję Zmechanizowaną: „Nasza rola polega na reagowaniu na wszelkie zagrożenia dla naszej ojczyzny. W tym momencie żołnierze przeprowadzają działania taktyczne w nowym terenie, jest to pierwszy raz, kiedy organizowane są tu zajęcia”.

Pojazdy wojskowe można dostrzec poruszające się w różnych częściach naszego województwa. Żołnierze nieustannie zwiększają swoje umiejętności poprzez regularne treningi – dzisiejsze odbywały się pod Nowogrodem.