Odważne wyzwanie dwóch żeglarzy: planują podróż od Białegostoku do Bałtyku

Dwaj entuzjaści żeglarstwa, nieustraszeni i pełni pasji, postanowili podjąć się zadania nie lada. Mają na celu przepłynąć łodzią z Białegostoku aż do Bałtyku. Już teraz są właścicielami niewielkiego okrętu i komponują trasę swojej przygody. Pierwszy etap ich podróży – rejs z Białegostoku do Węgorzewa – zamierzają zrealizować wiosną.

Inicjatywa ta wzięła się z miłości do żeglowania i poczucia wolności, jakie niesie ze sobą pływanie. Ich ambitny plan to dotarcie łodzią z Białegostoku aż do Bałtyku, co jest prawdziwym wyzwaniem. Pierwszym punktem na ich mapie jest Węgorzewo, gdzie planują dotrzeć w maju. Jak wyjaśnia Bartosz Gustak, ich trasa rozpoczyna się na rzece Białej, skąd przenoszą się na rzekę Supraśl. Dalej płyną Supraślą do Narwi, a następnie Narew prowadzi ich do Pisy. Od rzeki Pisy wpływają na teren jezior mazurskich, a stamtąd kierują się Wielkimi Jeziorami Mazurskimi prosto do Węgorzewa.

Trasa, którą wyznaczyli sobie żeglarze, ma łączną długość około 320 km. Przewidują na niej osiem postojów, w tym pięć z planowanym noclegiem.