Nowy rozkład Białostockiej Komunikacji Miejskiej: Zmiany w 17 liniach autobusowych od 1 września

Od pierwszego dnia września, pasażerowie korzystający z 17 linii białostockiego transportu miejskiego zobaczą zmiany w swoich rozkładach jazdy. Takie przetasowania wywołują sporo obaw i dyskusji wśród mieszkańców Białegostoku. Ale to nie jest jedyna modyfikacja – kolejna już za miesiąc, kiedy rozpocznie się nowy rok akademicki. Wydaje się, że liczba studentów znacznie przewyższa liczbę uczniów średnich szkół. Tymczasem, 1 września gmina udostępni nowo wybudowane centrum przesiadkowe, będące częścią większego węzła intermodalnego.

Kiedy oficjalnie ogłoszono na stronie BKM zmieniony rozkład jazdy po wakacjach, wielu mieszkańców miasta zgłaszało swoje obawy do redakcji. Tak było na przykład w przypadku linii numer 28, która obsługuje trasę od pętli przy ulicy Sikorskiego do ulicy Żyznej. Podróżujący tą linią mają okazję przejechać przez takie rejony jak Leśna Dolina, Zielone Wzgórza, Hetmańska, Kopernika czy osiedle Piasta, przechodząc przez tereny politechniki na ulicy Zwierzynieckiej

– Mnóstwo uczniów ze Słonecznego Stoku, Zielonych Wzgórz czy Leśnej Doliny codziennie dojeżdża do szkoły średniej – mówiła pani Kamila – Po wprowadzeniu zmian, o godzinie siódmej rano dostępny będzie tylko jeden autobus, który przyjeżdża do centrum tuż przed godziną ósmą. To oznacza, że wiele osób spóźni się na zajęcia.