Nowy plac zabaw dla uczniów Przedszkola Samorządowego nr 14 w Białymstoku

Radosną wiadomość przyniosło dzieciom Przedszkola Samorządowego nr 14 w Białymstoku otwarcie nowego placu zabaw. Wyłożenie na tę inwestycję kwoty przekraczającej 313 tysiące złotych, stało się źródłem radości dla najmłodszych. Na uroczystość otwarcia placu zabaw przybył prezydent miasta, Tadeusz Truskolaski.

Małym uczestnikom placu zabaw zapewniono nową infrastrukturę dzięki podpisaniu umowy na stworzenie dokumentacji projektowej i realizację budowy, która miała miejsce w maju tego roku. Nad prawidłowym wykonaniem prac czuwała firma Walvi z Siemiatycz, wybrana do prowadzenia inwestycji.

Na nowo urządzonym placu zabaw dzieci mogą korzystać m.in. z nowego zestawu zabawkowego, dwóch bujaków na sprężynach i urządzenia do wspinania. Dodatkowo, dla odpoczynku zostały ustawione dwie ławki z oparciem. Nowe elementy doskonale wpasowały się w już istniejącą infrastrukturę placu – linarium, piaskownicę, tunel i zestaw zabawowy.

Kwota poniesiona na realizację całego projektu wyniosła 313 tys. 575 złotych, a prace zakończono na koniec września.

– Plac zabaw w przedszkolu to rzecz absolutnie niezbędna. To miejsce służy nie tylko do zabawy, ale także do prawidłowego rozwoju dzieci, szczególnie fizycznego – skomentował prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski. – Place zabaw umożliwiają dzieciom ćwiczenie mięśni, zmysłu równowagi i rozwoju motoryki. Dążymy do tego, aby nasze przedszkola były wyposażone w nowoczesne urządzenia zaspokajające te potrzeby.