Nowoczesność i doskonałe wyniki – Uniwersytet Medyczny w Białymstoku liderem w edukacji medycznej

Zlokalizowany w północno-wschodniej Polsce, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, jest znany z posiadania zaawansowanej technologicznie infrastruktury oraz wysoce kompetentnego personelu akademickiego. Wyróżnia się on swoją zdolnością do efektywnego przekazywania wiedzy swoim studentom. Zgodnie z najnowszymi danymi, studenci na kierunku lekarsko-dentystycznym tego uniwersytetu osiągnęli najwyższe średnie wyniki egzaminów na poziomie krajowym.

Mocnym atutem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku jest średni wynik egzaminów, który wynosi 158,28 punktów. Ten imponujący rezultat pokazuje doskonały poziom nauki oferowany przez tę instytucję.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku prowadzi bogaty i różnorodny program zajęć i wykładów. Kluczowym elementem procesu kształcenia są praktyki. Studenci zaczynają od nauki na modelach anatomicznych, zwanych fantomami, by następnie przejść do bezpośredniej pracy z prawdziwymi pacjentami oraz korzystania z nowoczesnych technologii.

Kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku cieszy się dużą popularnością i jest jednym z najczęściej wybieranych przez studentów. Jak podkreśla profesor Teresa Sierpińska, dydaktyk z UM, współczesne kształcenie medyczne coraz bardziej opiera się na zaawansowanych technologiach cyfrowych. To one będą stanowić narzędzie diagnostyczne i terapeutyczne dla przyszłych lekarzy.