Nowa obwodnica w Ciechanowcu ma zrewolucjonizować ruch drogowy w mieście

Planowana do budowy obwodnica w Ciechanowcu ma na celu znaczącą poprawę ruchu drogowego, przede wszystkim poprzez skierowanie go poza granice miasta. Sama trasa będzie wyposażona w ronda, trzy mosty, z których jeden będzie miał aż sto metrów długości i przebiegać będzie nad rzeką Nurcem. Dodatkowo, wzdłuż całej długości obwodnicy powstanie ścieżka dla pieszych i rowerzystów.

Przez wiele lat mieszkańcy Ciechanowca domagali się budowy obwodnicy, która odprowadziłaby intensywny ruch z centrum miasta. Jak wyjaśnia Eugeniusz Święcki, burmistrz Ciechanowca i kandydat na ten urząd w najbliższych wyborach samorządowych, istniejące starówki nie są przystosowane do obsługi rosnącego ruchu. Wąskie uliczki i stare budynki nie radzą sobie z ciężarówkami i zwiększającym się natężeniem ruchu.

Planowana obwodnica w Ciechanowcu to jedno z trzech takich przedsięwzięć w województwie podlaskim, które mają być realizowane przy udziale dofinansowania rządowego.

Koszt realizacji tego ambitnego projektu obliczany jest na 130 milionów złotych, z czego prawie połowa, bo dokładnie 62 miliony, ma pochodzić z funduszy rządowych.

Planowana data zakończenia budowy obwodnicy to połowa 2026 roku. Pozwoli to na znaczącą poprawę warunków ruchu w Ciechanowcu oraz podniesienie standardów życia jego mieszkańców.