Nocna komunikacja miejska powraca do Białegostoku – testowy powrót do rozwiązań sprzed pandemii

Po okresie zawieszenia znanym z czasów pandemii, nocna komunikacja miejska ma zostać ponownie uruchomiona w Białymstoku. Jest to spowodowane wprowadzeniem nowych, mniejszych autobusów, które mają być dostosowane do obsługi mniej licznych tras. Ta zmiana jest planowana na początek maja i na razie ma charakter pilotażowy.

Prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski, podkreślił, że możliwość powrotu do nocnej komunikacji miejskiej jest efektem zakupu przez Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej pięciu mniejszych autobusów. Zaznaczył, że te są krótsze i węższe od typowych jednoprzegubowych pojazdów, co pozwoli na ich efektywne wykorzystanie na trasach z mniejszą liczbą pasażerów. Powrót nocnej komunikacji miejskiej jest możliwy dzięki tej inwestycji.

Nowe autobusy mają zacząć kursować po ulicach Białegostoku już od pierwszego kwietnia. Nocna komunikacja miejska ma natomiast wrócić do funkcjonowania od maja, a początkowo będzie uruchamiana tylko w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.