Niespodziewany wypadek na torach: Dwie 14-letnie dziewczyny potrącone przez pociąg towarowy

Na osiedlu Białostoczek, które znajduje się w Białymstoku, doszło do tragicznego wypadku z udziałem dwóch nastolatek. Dwie dziewczynki, oboje w wieku 14 lat, zostały potrącone przez pociąg towarowy. Po zdarzeniu zostały one natychmiast przetransportowane do szpitala ze względu na odniesione obrażenia.

Potwierdzono, że niefortunne zdarzenie miało miejsce podczas przejazdu pociągu towarowego PKP Cargo, który kierował się z Siedlec do Suwałk. Wypadku doświadczyły nastolatki w piątkowe popołudnie, 25 sierpnia, około godziny 15:00. Zaskakująco, incydent miał miejsce w pobliżu ogródków działkowych, gdzie normalnie nie powinno znajdować się osób nieuprawnionych. Jak wynika z pierwszych ustaleń, dziewczynki przebywały tam celowo i robiły zdjęcia.

Spółka PKP PLK informuje, że po tym nieszczęśliwym incydencie, ruch na tej trasie kolejowej został tymczasowo zawieszony na okres dwóch godzin. W tym czasie, dla zapewnienia ciągłości komunikacji dla pasażerów, wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Jednakże od godziny 17:35 normalny ruch kolejowy został przywrócony na tę trasę.