Niedzielne podróże w czasie z Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej w Białymstoku

W każdą niedzielę wakacyjną, miłośnicy komunikacji miejskiej z Białegostoku organizują niezwykłe wycieczki zabytkowymi autobusami. Wyjątkowe podróże, które umożliwiają odkrywanie historycznych śladów Jagiellonii, trwają nieco dłużej niż godzinę. Wycieczka zaprowadza pasażerów do kluczowych punktów w historii białostockiego klubu – od siedziby drużyny przez stadiony aż po ośrodek treningowy, który obecnie jest znany głównie z piłki nożnej.

Krzysztof Kropiwnicki, przewodnik Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego po Białymstoku i inicjator niedzielnych wycieczek, chce przywrócić modę na Jagiellonię. Pragnie on przypomnieć o jej fascynującej historii i nieznanych większości dawnych siedzibach. Przykładowo, niewielu osób pamięta, że ulica Warszawska 9 była adresem klubu w roku 1932. Na te wyjątkowe podróże zaprasza on zarówno legendarnych zawodników z Galerii Sław, jak i członków aktualnej drużyny. Wycieczki cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Białegostoku, jak i turystów odwiedzających miasto.

Antoni Cylwik, kapitan tzw. „Wielkiej Jagi”, którego portret możemy znaleźć w Klubowej Galerii Sław, gorąco rekomenduje te niedzielne przejazdy. Podkreśla, że Krzysztof Kropiwnicki niesamowicie interesująco opowiada o historii Jagiellonii. Grając dla tego klubu, sam dowiedział się wielu nieznanych mu wcześniej faktów na temat miejsc spotkań i boisk, które dzisiaj już nie istnieją. Często po nich pozostały jedynie tablice pamiątkowe, ale niekiedy nie ma już po nich śladu. Według niego takie wycieczki to doskonała okazja do zwiedzenia nowych miejsc i zaszczepienia w ludziach bakcyla Jagiellonii, co może zachęcić ich do późniejszego uczestnictwa w meczach.