Nadchodząca czwarta odsłona inicjatywy "Czysty Białystok" zakończona piknikiem ekologiczno-integracyjnym

Przygotowania do kolejnej, czwartej już edycji kampanii „Czysty Białystok” nabierają tempa. Tegoroczne działania mają się odbyć w dniach od 25 do 27 kwietnia 2024 roku. Szlachetne zakończenie przedsięwzięcia to Ekologiczno-Integracyjny Piknik, który odbędzie się w białostockim Parku Planty.

Zadaniem akcji „Czysty Białystok” jest przywrócenie czystości miejskim przestrzeniom po zimowym sezonie. Do wspólnego sprzątania mobilizują się mieszkańcy stolicy regionu Podlasie. Przez lata, począwszy od 2021, podczas trwania tej inicjatywy, udało się zebrać ponad 10 ton różnych odpadów komunalnych.

Rekordowa ilość zebranych odpadów pochodzi z roku 2023 i wyniosła ponad 4 tony. Również rekordowa była frekwencja w minionym roku – zgłosiło się aż 11 tysięcy osób do udziału, głównie młodzież szkolna i przedszkolna. Ale nie brakowało też grup osiedlowych czy pracowników firm i instytucji z Białegostoku. Uczestnicy zostali podzieleni na 130 ekip, które miały za zadanie uporządkować wyznaczone obszary.

W tegorocznej akcji sprzątania na chwilę obecną zgłosiło się już 115 różnych podmiotów z Białegostoku: szkół, przedszkoli, zakładów pracy, organizacji pozarządowych itp. Dodatkowo, pracownicy Urzędu Miejskiego w Białymstoku planują w piątek, 26 kwietnia, posprzątać Las Pietrasze.