Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki

Wczoraj na Rynku Kościuszki odbył się kolejny Mityng Gwiazd. Podczas zmagań mieliśmy spory deszcz, ale ostatecznie wszystko udało się szczęśliwie zakończyć.

Spore zainteresowanie

Rywalizacja na Rynku Kościuszki cieszyła się sporym zainteresowaniem – ludzie chcą oglądać konkurencje lekkoatletyczne. Wydarzenie składało się z konkursów pchnięcia kulą, skoków wzwyż i zmagań tyczkarzy.

Na początek o tyczkarzach – z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że skok o tyczce to najważniejsza część Mityngu Gwiazd. Podczas tegorocznej edycji zwyciężył Amerykanin Matt Ludwig, który zaliczył 5,80 m. Druga lokata przypadła Rosjaninowi Timurowi Morgunowi, który uzyskał 5,75 m. Trzecie miejsce zajął Piotr LisekPolak zaliczył 5,66 m.

Ciekawie było też w pchnięciu kulą mężczyzn – wygrał Chorwat Filip Mihajlević, który zanotował 21,06 metrów. Drugie miejsce przypadło Konradowi Bukowieckiemu, którego wynik to 20,34 m. Pchnięcie kulą kobiet zakończyło się zwycięstwem Pauliny Gubyodległość Polki to 16,91 m. W skoku wzwyż mężczyzn triumfował Amerykanin Darryl Sullivanjego rezultat to 2,23 m. W skoku wzwyż kobiet zwyciężyła Ukrainka Julia Czumaczenkojej wynik to 1,88 m.