Mieszkańcy gminy Trzcianne korzystają już z nowo wyremontowanego Gminnego Centrum Usług Medycznych

Nowoczesne Gminne Centrum Usług Medycznych w gminie Trzcianne, które kosztowało ponad 2,4 mln złotych, jest już otwarte i dostępne dla lokalnej społeczności. Zostało ono stworzone poprzez gruntowną modernizację dawniej istniejącej poradni. Dzięki temu pacjenci mogą cieszyć się lepszym komfortem oraz większą przestrzenią podczas korzystania z usług medycznych.

W Centrum swoje usługi oferują lekarz rodzinny, pielęgniarka oraz stomatolog. Wśród dostępnych pomieszczeń znajduje się gabinet do szczepień, sala zabiegowa, obszerna poczekalnia z rejestracją oraz łazienki. Dodatkowym udogodnieniem są nowa klatka schodowa oraz winda. Lekarz rodzinny przyjmuje pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.

W najbliższych planach gminy zawarty jest dalszy rozwój Centrum. Zamierza ona maksymalnie wykorzystać powierzchnię budynku i poszerzyć zakres oferowanych usług. Wójt gminy Trzcianne Marek Szydłowski, który jest jednocześnie kandydatem w nadchodzących wyborach samorządowych, poinformował, że planowana jest poradnia rehabilitacyjna, na której uruchomienie przewidziano 400 tysięcy złotych. Obecnie trwa poszukiwanie fizjoterapeuty.

Poradnia rehabilitacyjna ma szansę zostać uruchomiona jeszcze w tym roku. Środki na przebudowę i poszerzenie oferty Gminnego Centrum Usług Medycznych zostały pozyskane z różnych źródeł, w tym z budżetu państwa, Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów oraz z budżetu województwa podlaskiego.