Mieszkańcy Białegostoku będą mogli otrzymać budki lęgowe dla ptaków

Miasto Białystok w ramach akcji edukacyjno-ekologicznej rozda mieszkańcom Białegostoku 250 budek lęgowych dla ptaków. Rozdanie budek lęgowych odbędzie się na specjalnym spotkaniu w niedzielę, dnia 12 lutego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00 w Parku Planty, a dokładniej w Alei Zakochanych w miejscu od strony ulicy Akademickiej.

Budki lęgowe dla ptaków dla mieszkańców Białegostoku

W ostatnim czasie miasto postanowiło zainwestować 10 tysięcy złotych na zakup domków dla ptaków. Ten rodzaj domków, które zakupiło miasto i będzie rozdawać w niedzielę, jest przeznaczony przede wszystkim dla małych dziuplaków wtórnych. Mowa tutaj o sikorkach, mazurkach, kowalikach, dzięciołach, wróbelkach, czy też krętogłowach. Oczywiście w Białymstoku z takich budek lęgowych będą korzystać głównie bogatki, wróbelki, pleszki, mazurki, modraszki, czy też kowaliki i muchołówki żałobne.

Warto dodać, że osoby, które będą chciały odebrać darmową budkę, będą musiały spełnić jeden warunek. Mowa o tym, że domek dla ptaków będzie musiał być zamieszczony na terenie Białegostoku, a ponadto będzie musiał zostać umieszczony zgodnie z instrukcją. Do tego potrzebne będzie wypełnienie ankiety, a także zgoda na wykonanie zdjęcia budki lęgowej w nowym miejscu.