Miasto postanowiło kupić pojemniki na nakrętki

Można przypuszczać, że czasami pojawia się pytanie, jak mogę pomóc potrzebującym? Oczywiście nie ma nic złego w takim pytaniu, ale fakty są takie, że pomoc jest naprawdę prosta.

Pojemniki na nakrętki

Wystarczy powiedzieć, że przed białostockimi szkołami staną pojemniki na nakrętki – za jeden pełny pojemnik będzie można otrzymać 49 zł. Wypada również odnotować, że miasto kupiło trzydzieści pojemników – miało to związek z akcją, której celem jest pomoc potrzebującym. Ważne jest też to, że na ten moment nie wiemy, gdzie możemy spodziewać się zakupów – wiemy tyle, że zadecydują specjalne kryteria. Z drugiej strony dobrze zadać sobie pytanie, jakie znaczenie ma to, które placówki zostaną wybrane? Co by nie mówić, najważniejsze jest pomaganie potrzebującym. Co więcej, pomaganie potrzebującym to coś, o co możemy zadbać niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy.

Wracając jeszcze do pieniędzy, kilogram nakrętek jest wart 70 groszy. Ktoś może stwierdzić, że niewiele, ale takie myślenie jest błędne – każda pomoc ma znaczenie. Wypada też podkreślić, że profesjonalny wózek elektryczny kosztuje mniej więcej 7,5 tys. złotych. Co za tym idzie, możemy powiedzieć, że profesjonalny wózek elektryczny jest wart 11 ton nakrętek.