Maciejówka – agroturystka na Podlasiu

Zastanawiasz się, gdzie wyjechać na długi weekend majowy albo czerwcowy? Szukasz ciekawego miejsca na wakacyjny urlop, gdzie nie będzie tłumów pseudoturystów ani jarmarcznych atrakcji? Zaplanuj wyjazd na magiczne Podlasie i odpocznij na łonie przyrody. Poznaj bliżej gospodarstwo agroturystyczne Maciejówka, położone w sercu Puszczy Knyszyńskiej.

Dlaczego warto zwiedzić Podlasie?

To region mało znany wśród turystów i zdecydowanie mniej popularny w porównaniu do Mazur, wybrzeża Bałtyku czy pasm górskich w południowej Polsce. Region ten słynie za to z rozlewisk rzecznych Narwi i Biebrzy, z olbrzymich połaci lasów, których fragmenty pamiętają czasy rozbiorów oraz fascynującej mieszanki kultur. Przyjeżdżają tu miłośnicy aktywnego wypoczynku, w tym wycieczek rowerowych, wędrówek leśnymi ścieżkami i spływów kajakowych. Urlop na Podlasiu wybierają też amatorzy obserwacji przyrody i osoby zainteresowane folklorem Polski Wschodniej. Zastanawiasz się, dlaczego ten region im się spodobał? Odpowiedź jest prosta. Właśnie tu mogą odpocząć od szalonego tempa życia i codziennej gonitwy. Posłuchać, jak szumi las, szemrze strumyk i śpiewają ptaki, a jest ich masa, w tym wiele rzadko spotykanych gatunków. Są bieliki, rybołowy, błotniaki polne, derkacze, bąki, zimorodki i wiele wiele innych.

Agroturystyka Maciejówka nad rzeczką Supraśl

Trudno znaleźć na Podlasiu luksusowe hotele. Wyjątkiem jest Białystok, będący stolicą i największym miastem w regionie. Co więcej, w wielu miejscach Ziemi Podlaskiej są problemy z zasięgiem sieci telefonicznych i Internetu. Jednakże wielu przyjezdnych postrzega to jako zaletę, bo wreszcie mogą posłuchać odgłosów przyrody, zamiast dźwięku telefonów czy wiadomości w social mediach. Takim niezwykłym miejscem jest Maciejówka – agroturystyka na Podlasiu, a konkretnie w Borkach, w sercu Puszczy Knyszyńskiej. To idealne miejsce na rodzinny wyjazd, podczas którego pokażesz swoim dzieciom inne sposoby spędzania czasu, niż wielkomiejskie rozrywki. To również świetna miejscówka na męską wyprawę, na wieczór panieński, rustykalne wesele czy warsztaty dla kobiet. Gospodarze Maciejówki są świetnie przygotowani na przyjęcie gości i potrafią zorganizować niezapomniane ognisko, kulig, przyjęcie weselne czy po prostu pozwolić turystom dyskretnie spędzić ten czas według własnego pomysłu.

Odpocznij w otoczeniu Puszczy Knyszyńskiej

Zastanawiasz się, co można robić podczas urlopu w leśnej głuszy? Pomysłów na rozrywki jest sporo. W zależności od pogody, pory roku, swoich zainteresowań i nastroju, możesz spacerować po lesie, obserwować zwierzęta przez lornetkę i robić zdjęcia. Możesz też wziąć udział w spływie kajakowym po Supraśli, łowić ryby w stawie, zbierać grzyby i beztrosko leniuchować. Wieczory w Maciejówce to ogniska oraz pogawędki na tarasie przy winie i dźwięku świerszczy. Poza tym agroturystyka w Borkach jest świetną bazą wypadową do zwiedzania okolicy. Niedaleko stąd zarówno do miasteczka Supraśl, jak i do Białegostoku. Wiele uroku mają podlaskie wsie, w tym Kraina Otwartych Okiennic, słynąca z regionalnej zabudowy oraz propagowania podlaskiej tradycji i kultury.

Zaplanuj przyjazd i zarezerwuj pobyt w Maciejówce. Przekonasz się, że Podlasie jest piękne i można tu wspaniale odpocząć.