Łomża w walce o miano najbardziej rozświetlonego miasta regionu

Energa, znana firma energetyczna, zorganizowała konkurs, w którym Łomża ma szansę zdobyć prestiżowy tytuł najjaśniejszej stolicy województwa. Miasto już nie raz udowodniło, że potrafi być zwycięzcą w tych zawodach, jak wspomina Łukasz Czech z Urzędu Miasta w Łomży.

Mieszkańcy Łomży pokazali swoje zaangażowanie i poparcie dla miasta wielokrotnie, głosując na nie w poprzednich edycjach konkursu. To dzięki nim Łomża mogła cieszyć się mianem najbardziej oświetlonej stolicy województwa podlaskiego. Co więcej, miasto osiągnęło nawet trzecie miejsce w konkurencji na skalę kraju. Jak wyjaśnia Łukasz Czech, nagrodą dla miast, które zdobędą najwięcej głosów w każdym województwie jest 10 tys. zł. Te środki przeznaczone są na zakup energooszczędnego sprzętu AGD, który następnie trafia do osób potrzebujących.

Zakupione ze środków nagrodowych sprzęty AGD są przekazywane instytucjom pomocy społecznej lub bezpośrednio mieszkańcom, którzy potrzebują wsparcia. Łukasz Czech przypomina, że każda osoba może oddać swój głos raz dziennie. Głosowanie na poziomie wojewódzkim zakończy się 9 stycznia.

W konkursie nie tylko Łomża ma szansę zaistnieć – do rywalizacji stają również inne miasta podlaskie takie jak Białystok, Suchowola czy Dąbrowa Białostocka.