Leszek Skubis, leśnik, ma szanse zasiąść na stanowisku dyrektora RDLP w Białymstoku

Leszek Skubis, który pełni obowiązki inżyniera nadzoru w Nadleśnictwie Suwałki i wcześniej pracował jako nadleśniczy w Płaskiej, pochodzi z rodziny, której tradycje leśnicze sięgają sześciu pokoleń. Z naszych nieoficjalnych źródeł wynika, że ten doświadczony leśnik jest głównym kandydatem na stanowisko dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Zgodnie z naszymi informacjami, Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych ma najprawdopodobniej ogłosić nazwisko nowego dyrektora lub osoby pełniącej te obowiązki dla białostockiej RDLP już we wtorek 30 stycznia.

Skubis jest prawdziwym leśnikiem z krwi i kości. Jego nominacja na to stanowisko nastąpiłaby w kontekście ostatnich wymian kilku dyrektorów regionalnych dyrekcji LP. Do tej pory miały one miejsce w takich miastach jak Olsztyn, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Szczecinek, Piła, Krosno i Wrocław. Decyzje o zmianach na tych stanowiskach podejmuje Witold Koss, który 10 stycznia został mianowany szefem Generalnej Dyrekcji LP przez ministrę klimatu i środowiska Paulinę Hennig-Kloskę (która objęła to stanowisko dzięki rekomendacji Polski 2050). Na przykład 26 stycznia Koss odwołał Andrzeja Józefa Nowaka z funkcji dyrektora RDLP w Białymstoku.