Koronawirus na białostockim komisariacie

27 lipca, w ubiegły poniedziałek w sieci pojawił się komunikat, który informował o tym, że III komisariat Policji, przy ul. Wrocławskiej w Białymstoku ze względu na wykrycie u dwóch funkcjonariuszy zakażenia koronawirusem zostaje tymczasowo zamknięty. Finalnie okazało się, że oprócz dwóch policjantów z pozytywnym wynikiem na kwarantannę musiało udać się również 42 innych funkcjonariuszy, którzy mieli z nimi kontakt. 

Mieszkańcy obawiali się, że posterunek zostanie wyłączony z użytku na dłuższy czas. Nic bardziej mylnego. Już z samego rana 28 lipca rozpoczęła się dezynfekcja budynku. Dokładnym czynnościom dezynfekującym zostały poddane wszystkie pomieszczenia znajdujące się na komisariacie. Dzięki natychmiastowej reakcji komisariat był czynny już od godziny 14:00. Do pracy wrócili policjanci, którzy nie mieli styczności z zakażonymi, reszta pozostaje na kwarantannie.

Jednak nie tylko na Białostockiej komendzie policji pojawiły się nowe zakażenia. Tylko dziś w naszym regionie przybyło osiem osób, u których stwierdzono zakażenie. Niestety odnotowano również jeden zgon w grajewskim szpitalu.

Pamiętajmy o tym, że pandemia wciąż się rozwija, dlatego niezwykle ważne jest przestrzeganie reżimu sanitarnego, tam, gdzie jest to wskazane. Chrońmy siebie i swoich bliskich.