Kontrowersyjne porównanie Donalda Tuska do Hitlera przez senatora PiS w telewizji

W ostatnim czasie doszło do skandalicznej sytuacji na antenie TVP Białystok, gdzie uczestnik programu publicystycznego Jacek Bogucki z PiS wygłosił kontrowersyjną opinię na temat Donalda Tuska. Senator PiS stwierdził, że były premier Polski posiada „twarz hitlerowską” i jest bezwzględnym politykiem. W odpowiedzi na tę wypowiedź, uczestnik debaty Krzysztof Truskolaski z Platformy Obywatelskiej domagał się natychmiastowych przeprosin.

Debata odbywała się w białostockim oddziale Telewizji Polskiej, a jej uczestnicy reprezentowali dwie rywalizujące ze sobą partie polityczne. Jacek Bogucki był reprezentantem Prawa i Sprawiedliwości, natomiast Krzysztof Truskolaski bronił interesów Platformy Obywatelskiej. Dyskusja dotyczyła aktualnych wydarzeń w kraju, w tym niedawnego marszu, który miał miejsce 4 czerwca.

Porównanie Donalda Tuska do Adolfa Hitlera wywołało burzę emocji u polityka PO. Truskolaski zareagował wzburzeniem na słowa Boguckiego, żądając niezwłocznych przeprosin zarówno dla Tuska, jak i pół miliona Polaków uczestniczących w marszu 4 czerwca. Ponadto, senator Koalicji Obywatelskiej Marcin Bosacki oświadczył, że zamierza wystąpić do Komisji Etyki z wnioskiem o ukaranie senatora Boguckiego.

Senator KO odniósł się także do sytuacji, wyrażając swoje zdziwienie tym, że nerwy polityków PiS tak łatwo puszczają. Podkreślił również, że nawet w stanie politycznej paniki, senatorowie powinni przestrzegać zasady noblesse oblige (szlacheckiego obowiązku), która powinna obowiązywać w Senacie.