Kolejna edycja miejskiej akcji ochrony ptaków: Białostocki Urząd Miejski rozdaje budki lęgowe

Działania na rzecz czynnej ochrony ptaków w Białymstoku nabierają tempa, a mieszkańcy chętnie angażują się w te inicjatywy. Białostocki Urząd Miejski już po raz trzeci zorganizował akcję, podczas której rozdaje budki lęgowe dla ptaków miejskim mieszkańcom. Celem tego przedsięwzięcia jest promowanie aktywnych działań na rzecz ochrony natury, a przede wszystkim lokalnej awifauny. W sumie, w ramach tej edycji, do rozdania przygotowano ponad 300 budek lęgowych.

W budkach tych swoje gniazda mogą założyć różne gatunki ptaków, które są częstymi gośćmi naszych ogrodów i parków. Do najważniejszych należą sikorki bogatki, modraszki, wróble oraz mazurki. Dotychczasowe edycje tej szlachetnej akcji cieszyły się dużym powodzeniem – mieszkańcy chętnie podejmowali się roli „gospodarzy” dla tych małych skrzydlatych. Łącznie, w dwóch poprzednich cyklach inicjatywy, odebrano ponad 700 budek, z czego około połowa została zasiedlona przez ptaki.

W obecnej edycji projektu, swoje budki lęgowe otrzymało już 300 mieszkańców Białegostoku. Osoby, które jeszcze chciałyby włączyć się w to przedsięwzięcie, mają możliwość zgłoszenia swojego uczestnictwa poprzez e-mail do Urzędu Miejskiego. Do dyspozycji pozostało jeszcze 50 domków dla ptaków. Warto również dodać, że sto dodatkowych budek trafi do białostockich placówek oświatowych – szkół i przedszkoli.