Henryk Dębowski z PiS oficjalnym kandydatem na prezydenta Białegostoku

Henryk Dębowski, który pełni obecnie funkcję przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w miejskiej radzie, otrzymał nominację swojego ugrupowania do walki o fotel prezydenta Białegostoku. O tym, że Dębowski będzie reprezentować barwy PiS w nadchodzących wyborach na prezydenta miasta, poinformowano podczas niedzielnej konwencji regionalnej partii w Białymstoku.

Dębowski staje w ten sposób jako trzeci oficjalny kandydat na prezydenta Białegostoku. Zmierzy się on w rywalizacji o urząd z Tadeuszem Truskolaskim – obecnym prezydentem miasta, który jest popierany przez Koalicję Obywatelską i sprawuje tę funkcję już od czterech kadencji począwszy od 2006 roku. Trzecim kandydatem jest Rafał Gresz z Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców.

Jacek Sasin, przewodniczący zarządu wojewódzkiego PiS w województwie podlaskim i były minister, skomentował tę nominację. Zauważył, że Białystok jest zarządzany przez wiele lat przez tę samą osobę – obecnego prezydenta, który wydaje się być już zmęczony swoją władzą. Sasin wyraził opinię, że Truskolaski wydaje się być osobą wypaloną, bez pomysłu i widzenia dalszej ścieżki rozwoju miasta. Przewodniczący zarządu wojewódzkiego PiS podkreślił, że Białystok potrzebuje teraz „świeżej krwi”, nowego spojrzenia, entuzjazmu i zaangażowania chęci pracy na rzecz swoich mieszkańców. Wyraził jednocześnie przekonanie, że Dębowski będzie skutecznym kandydatem w walce o prezydenturę Białegostoku.