Finansowe wsparcie dla białostockich klubów

Sport generuje ogromne emocje i można powiedzieć, że jest to coś, co dla wielu ma największe znaczenie. Jest to zrozumiałe, aczkolwiek warto pamiętać o tym, że każdy sportowiec musi przebyć naprawdę długą drogę. Drogę, podczas której potrzebne jest wsparcie – choćby finansowe.

Wsparcie dla klubów z Białegostoku

Co więcej, tak się składa, że w Białymstoku możemy mówić o pomocy klubom sportowym. Chodzi o konkursy dla klubów sportowych, innych organizacji pozarządowych i podmiotów, które upowszechniają kulturę fizyczną. Wypada również odnotować, że celem jest choćby pomoc dotycząca realizacji programów szkolenia sportowego i uczestnictwa w zorganizowanej rywalizacji sportowej.

Na ten cel przeznaczono 2,5 mln złotych i co najistotniejsze, środki zostały rozdysponowane między 56 klubów. Największy zastrzyk gotówki trafił do Łyżwiarskiego Klubu Sportowego Juvenia Białystok – klub ten otrzymał 240 tysięcy złotych. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że wsparcie dotyczy short tracku.

Kiedy jest wsparcie, nie pozostaje nic innego jak oczekiwanie na efekty. Oczywiście trzeba też pamiętać o tym, że inwestowanie w sport wymaga sporej cierpliwości.