Ekologiczna akcja mieszkańców Białegostoku: "Zamień surowce wtórne na drzewko"

Mieszkańcy Białegostoku zdecydowali się na udział w inicjatywie ekologicznej, która miała miejsce przed lokalnym centrum handlowym. Akcja nosiła nazwę „Drzewko za surowce wtórne” i polegała na przynoszeniu różnego rodzaju odpadów do recyklingu, takich jak plastikowe butelki czy nakrętki. W zamian za ich przekazanie, uczestnicy mieli szansę posadzić jedno z 1500 dostępnych drzewek.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta i okolic, którzy w hołdzie ekologii przynieśli worki wypełnione plastikiem i makulaturą. Zebrane odpady były następnie ważone, liczbowo sprawdzane i rejestrowane. Każda osoba biorąca udział w akcji otrzymywała specjalny kupon uprawniający do odebrania sadzonki.

Ograniczenie wynosiło 10 sadzonek na osobę, a ilość otrzymanych drzewek zależała od ilości przyniesionych surowców wtórnych. W centrum handlowym czekało na uczestników wiele różnych gatunków drzew do posadzenia. Wśród nich można było znaleźć między innymi pigwowiec, różę pomarszczoną czy trzmielinę zwyczajną.

Wszystkie środki uzyskane z przeprowadzonej akcji recyklingu zostaną przekazane na konto Fundacji „Pomóż Im”. Organizacja ta zajmuje się pomocą dzieciom, które wymagają opieki hospicjum. Inicjatywa „Drzewko za surowce wtórne” była organizowana przez Kurier Poranny oraz Gazetę Współczesną.