Dzień Wagarowicza: Policja z Białegostoku organizuje turniej siatkówki jako alternatywę dla wagarów

Scena, gdzie uczniowie decydują się na „odłączenie” od lekcji szkolnych, staje się niestety coraz bardziej powszechna w Dniu Wagarowicza. Mając to na uwadze, profilaktycy policyjni z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku postanowili zaproponować młodzieży nieco inną formę spędzenia tego dnia.

W pierwszy dzień wiosny zorganizowali oni turniej piłki siatkowej, który nosił hasło „Zamiast wagarować, zacznij trenować”. W tym roku na arenie rywalizacyjnej spotkały się dwie drużyny – policjanci oraz uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Marii Konopnickiej z Białegostoku.

Jak to bywa każdego roku, kluczowym celem było umożliwienie zdrowej konkurencji sportowej oraz zapewnienie dobrej zabawy wszystkim uczestnikom. Choć ostateczne zwycięstwo w meczu przypadło funkcjonariuszom policji, to niewątpliwymi triumfatorami tego dnia okazali się licealiści. Wybranie udziału w turnieju jako alternatywy dla wagarowania stanowiło wyraz dojrzałości oraz odpowiedzialnej postawy wobec własnej edukacji.