Dwudniowe świętowanie kolęd prawosławnych w Białymstoku: 42. edycja tradycyjnego koncertu

W Operze i Filharmonii Podlaskiej zlokalizowanej w Białymstoku, odbyła się wyjątkowa uroczystość. Czwartek był pierwszym dniem długiego wieczoru kolęd prawosławnych, organizowanego już po raz 42. przez diecezję białostocko-gdańską Kościoła Prawosławnego.

Podczas tego wydarzenia, które miało miejsce w sali koncertowej przy ulicy Podleśnej, widzowie mieli okazję doświadczyć występów dziecięcych oraz młodzieżowych chórów parafialnych. Poza tym, zaprezentował się również chór ze szkoły prawosławnej z Białegostoku, a także z Wasilkowa i Topilca. W repertuarze tych grup znalazły się kolędy śpiewane nie tylko w języku polskim, ale również w innych językach wywodzących się od mniejszości narodowych, które są tradycyjnie powiązane z Kościołem Wschodnim.

Drugi dzień tego muzycznego świętowania prawosławnych kolęd ma miejsce w piątek. Na scenie pojawią się kolejne chóry i zespoły – te z Białegostoku, Makówki, Studziwodów i Fast. Będzie również można posłuchać chóru duchowieństwa z diecezji białostocko-gdańskiej Kościoła Prawosławnego.