Dwie osoby w grze na kandydata na prezydenta Białegostoku w wyborach samorządowych 2024

Powołując się na informacje uzyskane od Jacka Sasina, lidera podlaskiej frakcji Prawa i Sprawiedliwości, „Wyborcza” ujawniła nazwiska dwóch potencjalnych kandydatów partii Jarosława Kaczyńskiego do urzędu prezydenta Białegostoku w nadchodzących wyborach samorządowych 2024. Są to Artur Kosicki oraz Henryk Dębowski.

Obecnie urzędujący prezydent miasta, Tadeusz Truskolaski, ma zamiar poinformować opinie publiczną o swojej decyzji odnośnie dalszego ubiegania się o stanowisko na przełomie pierwszych dwóch miesięcy nowego roku – stycznia i lutego. Przy tym kontekście warto też zaznaczyć, że udało nam się dowiedzieć, kto będzie reprezentował PiS w sejmiku podlaskim.

Zgodnie z polskim kodeksem wyborczym, wybory samorządowe w 2024 roku muszą zostać przeprowadzone pomiędzy 31 marca a 23 kwietnia. Szacuje się, że prezydentów, burmistrzów i wójtów, jak również radnych gmin, powiatów i sejmików województw, wybierze się najprawdopodobniej 7 kwietnia. W przypadku konieczności drugiej tury wyborów na stanowiska prezydentów, burmistrzów i wójtów, odbędzie się ona 14 dni później, czyli 21 kwietnia.