Drugie starcie ósmoklasistów z egzaminem. Tym razem matematyka

Szkoła podstawowa dla uczniów klas ósmych powoli dobiega końca. Właśnie przeszli oni przez drugą z trzech części egzaminu końcowego. Tym razem przyszło im stawić czoła matematyce, która jest przedmiotem wywołującym u nich największy stres.

Egzamin z tego przedmiotu w bieżącym roku składał się z 19 różnorodnych zadań. Uczniowie musieli zmierzyć się zarówno z pytaniami otwartymi, jak i zamkniętymi. Za rozwiązanie tych pierwszych mogli otrzymać maksymalnie 10 punktów. Natomiast w przypadku tych drugich, możliwe było zdobycie aż 15 punktów. Suma punktów możliwa do uzyskania za poprawne odpowiedzi na wszystkie pytania wynosiła 25.

Celem egzaminu z matematyki jest ocena umiejętności rachunkowych, zdolności do tworzenia i wykorzystywania informacji oraz zdolności do rozumowania i argumentacji.

Matematyka to nie tylko przedmiot szkolny, ale także umiejętność niezbędna w codziennym życiu. Dzień dzisiejszy dla ósmoklasistów to swoiste podsumowanie ośmiu lat nauki w szkole podstawowej, a także sprawdzenie ich kompetencji i umiejętności z zakresu matematyki.