"Doświadczeni kandydaci Konfederacji na senatorów z województwa podlaskiego"

Konfederacja przedstawiła swoich kandydatów do Senatu z terenu województwa podlaskiego. Wśród nich znaleźli się były burmistrz, przedsiębiorca oraz osoba aktywna społecznie. Publiczna prezentacja tych kandydatów miała miejsce 14 sierpnia (poniedziałek) w Białymstoku, a gospodarzem spotkania był poseł Krzysztof Bosak.

Bosak, będący liderem Konfederacji, podkreślił kompetencje i doświadczenie swoich kandydatów. Zaznaczył, że ich zaangażowanie nie skupi się tylko na regionie podlaskim, ale obejmie całą Polskę. Adam Kiełczewski, były burmistrz Grajewa, będzie reprezentować Łomżę i Suwałki w okręgu 59. Natomiast w okręgu 61, który pokrywa południowe powiaty Podlasia, kandydować będzie Bartosz Malewski z Bielska Podlaskiego. Ostatnim kandydatem jest Zbigniew Kasperczuk z Białegostoku, szef regionalnego sztabu Konfederacji. Reprezentować on będzie przede wszystkim Białystok w okręgu 60.

Zbigniew Kasperczuk, który od dwudziestu lat jest lokalnym przedsiębiorcą i społecznikiem, postanowił ubiegać się o mandat senatora. Jak mówi: „Senat potrzebuje ludzi poważnych i aktywnych.” Pragnie przeciwdziałać negatywnemu obrazowi izby wyższej jako miejsca pozbawionego idei. Twierdzi, że Konfederacja – jako trzecia siła polityczna – wystawiła kandydatów zdolnych do wprowadzenia świeżej energii do Sejmu.

Podczas jesiennych wyborów parlamentarnych liderem listy Podlasia od strony Konfederacji będzie szef koła Krzysztof Bosak.