Dodatkowe pięć nazwisk docenionych twórców sceny bluesowej dołącza do Alei Bluesa w Białymstoku

W sobotę 16 września 2023 roku, zgodnie z obchodami Polskiego Dnia Bluesa, Aleja Bluesa w Białymstoku powiększyła się o pięć tabliczek, dedykowanych wybitnym muzykom tego gatunku muzycznego. Wydarzenie było nie tylko świętowaniem, ale również okazją do uhonorowania zasłużonych dla polskiej sceny bluesowej artystów.

Tabliczkami ozdobionymi ich nazwiskami wyróżniono pięciu wyjątkowych muzyków. Są to: Mirosław Wiechnik, ceniony perkusista między innymi znany z występów w białostockiej Kase Chorych i zespole Modern Blues; Andrzej Jerzyk, charakterystyczny wokalista grupy Blues Forever; Leszek Domalewski – basista Kasy Chorych który niestety odszedł od nas w sierpniu tego roku; Tomasz Kiersnowski, lider zespołu Kłusem z Bluesem; oraz Sławomir Pyrko, wybitny harmonijkarz pochodzący z Białegostoku.

Uroczystość odsłonięcia tabliczek była jedynie preludium do wieczornego koncertu Harmonijkowy Atak i Goście, który miał miejsce w klubie „Fama”. Harmonijkowy Atak to supergrupa, tworzona głównie przez czterech wirtuozów gry na harmonijce ustnej: Łukasza Wiśniewskiego, Tomasza Kamińskiego, Michała Kielaka oraz Bartosza Łęczyckiego. Ich występ był częścią cyklu koncertowego Blues Fama, zorganizowanego specjalnie w tym roku. Jego celem było przypomnienie o nieżyjącym już od 40 lat wybitnym twórcy, założycielu Kasy Chorych – Ryszardzie „Skibie” Skibińskim.