Debaty nad otwarciem lotniska w Podlaskiem gromadzą rosnącą uwagę

Temat lotniska w Podlaskiem jest obecny w debacie publicznej od długiego czasu, ale teraz nadszedł czas na realne działania – takie stanowisko zaprezentował marszałek Artur Kosicki podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek, 11.07, w urzędzie marszałkowskim. Celem spotkania było omówienie dyskusji toczącej się publicznie na temat potencjału otwarcia lotniska w stolicy regionu. Głównym punktem zainteresowania była możliwość realizacji Krywlan – projektu prowadzonego przez Miasto Białystok, którego celem jest uruchomienie lotniska. W konferencji uczestniczyli również przedstawiciele organizacji Port Lotniczy Białystok.

Obecnie, Krywlan jest wykorzystywane głównie przez takie służby jak Straż Graniczna, wojsko i pogotowie ratunkowe. Z uwagi na istniejące przeszkody lotnicze, samoloty mogą korzystać jedynie z 850 metrów z dostępnej drogi startowej, mimo że jej pełna długość wynosi 1350 metrów.

Karol Halicki, który piastuje stanowisko prezesa zarządu stowarzyszenia Port Lotniczy Białystok, podkreślał w swoim wystąpieniu, że istnieje możliwość szybkowego otwarcia lotniska na Krywlanach, jednak wymaga to poważnego podejścia do sprawy.