Debata "Bezpieczny Senior" – spotkanie z Komendantem Komisariatu Policji w Zabłudowie

W dniu 07 lutego 2023 roku, o godzinie 10.00, mieszkańcy gminy Zabłudów, Michałowo i Gródek mają niepowtarzalną okazję do spotkania z Komendantem Komisariatu Policji w Zabłudowie. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Miasta w Michałowie przy ul. Białostockiej 11 i będzie debatą społeczną na temat bezpieczeństwa seniorów.

To otwarte forum dla wszystkich obywateli z tych gmin, którzy chcieliby aktywnie uczestniczyć w rozmowach na ten temat. Kluczowym zagadnieniem spotkania będzie bezpieczeństwo osób starszych we współczesnym świecie. Będą poruszane kwestie współczesnych zagrożeń, na które narażeni są seniorzy, takich jak różnego rodzaju oszustwa.

Dyskusja obejmie również tematykę bezpieczeństwa w sieci oraz możliwości aktywizacji seniorów w miejscu ich zamieszkania. Ponadto, podczas debaty zostaną zaprezentowane takie narzędzia jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, która służy jako wsparcie dla działań przeciwdziałających zgłoszonym zagrożeniom, czy aplikacja mobilna „Moja Komenda”. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na ten temat!